Stredne tvrdé t3/t4 matrace 180x200 cm
Každý z nás má vlastné požiadavky na svoje lôžko, vyhovuje mu iná tvrdosť, pružnosť, či celkové zloženie. Ak sa preto rozhodnete do svojej manželskej postele kúpiť 2 matrace, dávajte pozor len na to, aby výška kupovaných matracov bola zhodná. Rozdiel vo výške by mal byť max 1 cm. Napriek tomu sú páry, ktoré uprednostňujú jeden spoločný matrac. Ak sa neviete s partnerom zhodnúť, či mäkký alebo tvrdý matrac, kompromisom sú stredne tvrdé varianty.
Podporte slovenských výrobcov matracov. Naša bohatá ponuka zahŕňa aj kvalitné matrace od domácich producentov Benab a Materasso.
Vo všeobecnosti sú mäkké matrace vhodné pre ľudí s nižšou hmotnosťou a tvrdé matrace pre ťažších ľudí. Je však potrebné zohladniť aj obľúbenú spánkovú polohu:
- spanie na boku - voľte mäkký matrac pre ľudí s nižšou hmotnosťou a stredne tvrdý pre ťažších ľudí. Tvrdý matrac je spravidla úplne nevhodný na spanie na boku, s výnimkou ľudí s veľkou nadváhou.
- spanie na chrbte - tvrdý matrac, pretože pomáha udržiavať prirodzené zakrivenie chrbtice a lepšie rozkladá hmotnosť celého tela, čím sa presúvajú tlakové body.
- spanie na bruchu - mäkký a stredne tvrdý matrac. Táto poloha vo všeobecnosti nie je veľmi zdravá, no s matracom so správne umiestnenými tlakovými zónami v oblasti kolien, bokov a ramien, ktoré poskytujú dostatočnú oporu, sa nemusíte obávať rizika bolesti chrbta.
- časté striedanie polôh - stredne tvrdý matrac poskytne dostatočnú oporu, nech už sa rozhodnete spať akokoľvek.
Stále nie ste rozhodnutí, či je pre vás stredne tvrdý matrac vhodný? Poďme sa pozrieť na jeho ďalšie špecifiká. Je ideálny pre ľudí s hmotnosťou od 70 do 100 kg. Vzhľadom na vyššiu oporu chrbtice, ako ponúkajú mäkké matrace, by ste po nich mali siahnuť aj v prípade, že máte sedavé zamestnanie alebo nedostatok pohybu.
Zo stredne tvrdých matracov s rozmerom 180x200, v našej ponuke nájdete: penové, pružinové, taštičkové, zdravotné, ortopedické a vrchné matrace (toppery).
Mohlo by vás zaujímať:
Trendy na rok 2023 - nábytok do spálne
Antidekubitné matrace - čím sú výnimočné a pre koho sú určené?